חוסר תקשורת

הוא כל הזמן עובד גם שהוא מגיע הביתה הוא מביא את העבודה הביתה. נמאס לי להיות המשרתת של הילדים ושלו. הוא לא עושה כלום בבית ורק מתלונן. מתלונן שאין אוכל, ושאני מבזבזת כסף. ואני עובדת מאוד קשה בבית משתדלת לעשות הכול וכשהוא מגיע מהעבודה, רוצה רק לאכול להתקלח וגם לשכב איתי, ממש לא בא לי. אל תביני אותי לא נכון אני מתה על הילדים שלי ואקטוף להם את הירח. אבל נורא קשה לבד לטפל בהם, אין לי עזרה בכלל. ההורים שלי גרים רחוק ועם ההורים שלו אני לא כל כך מסתדרת ומעדיפה לא לבקש מהם עזרה. אז אני מרגישה ממש לבד. הוא בא מבית שאימא שלו לא עבדה ושירתה את הילדים ובעלה. אני באה מבית אחר ששני הורי עובדים ואימא שלי עצמאית יכולה לקנות לעצמה מה שהיא רוצה ואבא שלי לא מגביל אותה.

בואי נבדוק יחד מה מפריע לך, שאת לבד? שאין לך עזרה? שבעלך רוצה לשכב אתך?

מפריע לי הכול, שאין לי עזרה, שאני לבד ולא בא לי לשכב אתו. למה את מתכוונת שאת לבד ואין לך עזרה? אמנם הילדה הולכת לגן והקטן עדיין אתי אז זה בסדר עד הצהריים, אני נהנית אתם מאוד. אבל בסוף היום אני מרגישה מותשת ובעצם מתוסכלת ואין לי כוח לשכב אתו, אני לא ממצא את עצמי. אני רוצה לצאת לעבוד ואני לא יכולה.

אז מה שאת אומרת בעצם שהבעיה שלך זה חוסר מימוש עצמי? כן נכון. אני מרגישה מבוזבזת. אני כבר בת 30 עם שני ילדים מקסימים, בעל שעובד מהבוקר עד הערב, ואני בבית מתוסכלת. אז מה שאת רוצה זה לממש את עצמך, את אומרת. תגידי אני שואלת אותה, בתחילת השיחות ביננו אמרת שאין לך תקשורת טובה עם בעלך וזה גם תרבות שונה, ועכשיו את אומרת שאת רוצה לממש את עצמך. אני רוצה לשאול האם יש קשר בין חוסר התקשורת שלך עם בעלך והתסכול שלך? האמת שהייתי רוצה שהוא יתמוך בי להגשים את עצמי. אז ביקשת ממנו תמיכה? לא אף פעם לא חשבתי שהוא יכול לעזור לי. כשאת אומרת תמיכה למה את מתכוונת? לא יודעת שיעודד אותי, כי כל פעם שהנושא עולה אז הוא לא נראה מתלהב, רק מדבר על הקשיים שיהיו. ואם תחליטי שאת רוצה לממש את עצמך את יודעת מה את רוצה לעשות? אני רוצה להיות עצמאית ואני רוצה להיות כמוך מאמנת. אז מה מונע ממך ללכת ללמוד? כשאני חושבת על זה, אז אצטרך לדאוג לבייבי סיטר לילדים וכסף.

לאחר מספר פגישות היא מגיעה מתיישבת על הכיסא ואז אומרת לי אני החלטתי שאני מתחילה ללמוד אימון נרשמתי שילמתי בכרטיס אשראי, פרסתי את הכול בתשלומים. דאגתי שאמי תגיע ליום לימודים בשבוע להיות עם הילדים, הודעתי לבעלי על כך. איך הוא הגיב אני שואלת? שוחחתי אתו כמובן לפני כן, הוא ראה שאני כל כך החלטית אז הוא הסכים. הוא אמר לי שאם אני רוצה כל כך אז בסדר. שאקח בחשבון שהוא ממשיך לעבוד כמו קודם עד שעות מאוחרות כי עכשיו יהיו יותר הוצאות ולא מתכוון להגיע הביתה מוקדם, ואצטרך להסתדר כמו קודם לבד. אז סיכמנו שבסופי שבוע הוא יצא לבד עם הילדים לכמה שעות ויאפשר לי להכין שיעורי בית. מה את חושבת שאפשר לך לתקשר אתו על הלימודים ולקבוע עובדה?

הבנתי מהשיחות אתך שאני מפילה את החששות, הקשיים והבדידות שלי על התקשורת בינינו. החלטתי לקחת אחריות על החיים שלי ולא להאשים אף אחד.

אם גם את רוצה לממש את עצמך לפרוץ את תקרת הזכוכית מבלי לשבור את מערכת היחסים, בואי אלי לקליניקה ונשוחח על התחושות והרגשות של המימוש העצמי שלך.